http://www.drzewa.pryzmat.org.pl/konkurs.php


http://www.drzewa.pryzmat.org.pl/listki.php


http://www.drzewa.pryzmat.org.pl/pobrania/kalendarz2016.pdf


http://www.drzewa.pryzmat.org.pl/pobrania/ksiazka1.pdf

http://www.drzewa.pryzmat.org.pl/nagroda.php


„TRIATHLON WIGIERSKI”
Z satysfakcją informujemy, że nasza impreza "I Triathlon Wigierski" spotkała się z dużym zainteresowaniem lokalnej społeczności. Do uczestnictwa w niej zgłosiła się już pełna obsada 50 osób (dzieci, młodzieży i dorosłych).

Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT, w ramach realizacji projektu „Ochrona zadrzewień - promocja rodzimych gatunków drzew północno - wschodniej Polski”, organizuje w dniach 24-26 lipca 2015 r. imprezę edukacyjno - rekreacyjną pn. „I Triathlon Wigierski”. Miejscem „zmagań” 50 uczestników triathlonu będzie obszar sieci Natura 2000 „Ostoja Wigierska”, który w znaczącej większości pokrywa się z terenem Wigierskiego Parku Narodowego. W trakcie trzydniowej imprezy uczestnicy skorzystają z różnych, aktywnych form wypoczynku i edukacji ekologicznej. Przemierzą w tym czasie dystans ok. 55 km przebiegający przez teren trzech gmin województwa podlaskiego: Suwałki, Krasnopol i Giby. Pierwszego dnia wezmą udział w 10 kilometrowym rajdzie pieszym szlakami WPN z m. Krzywe do Starego Folwarku. W drugim dniu imprezy odbędzie się spływ kajakowy Czarną Hańczą o długości ok. 20 km z m. Burdeniszki do m. Studziany Las. Ostatniego dnia uczestnicy pokonają na rowerze 25 km na odcinku Studziany Las - Krzywe, gdzie planowane jest zakończenie imprezy.

„I Triathlon Wigierski” nie ma charakteru imprezy sportowej i dlatego w jednej, wspólnej grupie uczestników znajdą się zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli. Jego celem jest aktywna edukacja w zakresie znaczenia i roli zadrzewień w kształtowaniu różnorodności biologicznej, promocja rodzimych gatunków drzew charakterystycznych dla terenów północno-wschodniej Polski, a także walorów krajobrazowych, przyrodniczych i turystycznych regionu.

Projekt, w ramach którego organizowany jest „I Triathlon Wigierski”, jest dofinansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w kwocie ponad 428 000 zł w ramach Mechanizmu Finansowego EOG 2009-2014.

Jako organizatorzy, życzymy uczestnikom imprezy udanej zabawy bez względu na warunki pogodowe, choć nie ukrywamy, że słońce w trakcie jej trwania będzie mile widziane.Zgoda rodzica
Regulamin
Plakat triathlonu
© Projekt